به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقبال نامناسب مدیران ما در ادوار مختلف از سرمایه گذاران و عدم انجام مطالعات دقیق در خصوص منابع، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری از دلایل عدم توفیق استان بوشهر در جذب سرمایه گذاران است. وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم و منابع […]

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقبال نامناسب مدیران ما در ادوار مختلف از سرمایه گذاران و عدم انجام مطالعات دقیق در خصوص منابع، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری از دلایل عدم توفیق استان بوشهر در جذب سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم و منابع خدادادی استان بوشهر برای توسعه اشتغال و کارآفرینی گفت: استان بوشهر ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوانی برای استقرار صنایع بزرگ و سرمایه گذاری‌های ارزش آفرین دارد ولی متأسفانه در طول سال‌های مختلف این فرصت‌ها و توانمندی‌ها مورد غفلت واقع شده است.

وی افزود: متأسفانه مدیران ما در ادوار مختلف استقبال مناسبی از سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در این استان داشته‌اند نکردند و باعث فرصت سوزی و عقب ماندن استان در این زمینه شده‌اند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی عدم انجام مطالعات دقیق در خصوص منابع، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری را از دیگر دلایل عدم توفیق استان بوشهر در جذب سرمایه گذاران دانست و اذعان کرد: ما برای استفاده از این فرصت‌ها باید منابع و ظرفیت‌های موجودمان را خوب شناسایی کنیم و از سرمایه گذاران و کسانی که در این حوزه فعال هستند دعوت کنیم و با حمایت جدی، گره گشای مشکلات و معضلات پیش روی آنها باشیم.

جمیری گفت: با همین امکانات و زیرساخت‌های فعلی هم گاه مواجه هستیم با اینکه سرمایه گذار مورد بی مهری و کم محلی قرار می‌گیرد و سرمایه‌های خود را به استان دیگری می‌برد و امروز ما از تولیدات همان فرد و همان استان داریم استفاده می‌کنیم.

وی با تأکید بر لزوم هماهنگی بین نمایندگان و مدیران اجرایی گفت: نمایندگان مجلس می‌توانند در این زمینه کمک بسیاری کنند اما شرطش این است که دستگاه‌های اجرایی که بدنه کارشناسی و منابع انسانی را در اختیار دارند با انجام مطالعات آمایشی و بررسی‌های کارشناسی، بانک اطلاعاتی مناسبی از ظرفیت‌های توسعه صنعت در استان و شناسایی سرمایه گذاران ارائه بدهند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همه باید در این زمینه تلاش کنند، مجمع نمایندگان استان آمادگی صد درصدی خود را برای حمایت از سرمایه گذاری در استان و توسعه اشتغال اعلام می‌کند، قطعاً هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ بین نمایندگان استان و مدیران اجرایی می‌تواند موجب تسهیل این امر شود.

جمیری در خصوص پیگیری‌های صورت گرفته برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شمال استان بوشهر گفت: در جلسات متعددی که با معاون اول رئیس جمهور، وزرا و معاونین آنها داشتیم پیگیری‌های زیادی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شمال استان انجام شده است، اخیراً مجوز محیط زیست برای آن صادر شده و بخشی از زیرساخت‌ها نیز به سرانجام رسیده است، داریم دنبال می‌کنیم که از این طریق زمینه حضور سرمایه گذاران و صنایع در منطقه ایجاد بشود.

جمیری با اشاره به کمبود روغن در استان بوشهر گفت: متأسفانه مردم با مشکلات فراوانی برای تأمین روغن روبرو شده‌اند که مسئولین باید چاره اندیشی کنند، چند روز پیش با مدیرکل صمت استان در این خصوص صحبت کردم، در حال حاضر روغن مورد نیاز استان را از استان‌های دیگر تأمین می‌کنیم و من شنیدم که برای تولید روغن در استان پیشنهاد داشته‌ایم ولی در سال‌های قبل مورد استقبال مسئولین استان قرار نگرفته و در استان دیگری سرمایه گذاری کردند و ما الان داریم از تولیدات همان شرکت در استان استفاده می‌کنیم.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأخیرهای صورت گرفته در تکمیل راه آهن بوشهر شیراز گفت: اگر ما امروز در حوزه راه آهن شرایط نامناسبی داریم و با تأخیر زیادی در بهره برداری از آن روبرو هستیم بخش عمده‌ای از آن به عدم پیگیری مسئولان محلی و ملی بر می‌گردد.

وی افزود: در سال ۹۲ با پیگیری‌های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در بودجه برای راه آهن مصوب شد که رقم خیلی خوبی برای جلو بردن راه آهن بود، ولی از مدیران آن وقت باید پرسید چرا این تأمین اعتباری که انجام شده بود را دنبال نکردند و عملیاتی و اجرایی نشد، نمی‌خواهیم کسی را متهم کنیم، ولی تحقق این امر دستاوردهای فراوانی برای استان دارد که مسامحه در آن اصلاً پذیرفتنی نیست.