به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح جمعه در مراسم افتتاح آب‌شیرین‌کن شیف اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی در عرصه‌های گوناگون داشته است. وی با تبریک ایام الله دهه فجر و قدردانی از تلاش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب خدمات گوناگون محرومیت‌زدایی و عمران و […]

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح جمعه در مراسم افتتاح آب‌شیرین‌کن شیف اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی در عرصه‌های گوناگون داشته است.

وی با تبریک ایام الله دهه فجر و قدردانی از تلاش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب خدمات گوناگون محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی به نقاط مختلف کرده که افتتاح آب شیرین کن شیف در همین راستا است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس تصریح کرد: دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی اقدامات جهادی خود را آغاز کرده است که امید می‌رود مشکلات جامعه برطرف و مطالبات مردم محقق شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز با تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و قدردانی از توجه استاندار در پیگیری برای تسریع تکمیل طرح‌های آبرسانی افزود: پروژه آب‌شیرین‌کن جزیره شیف بوشهر با ۱۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با ظرفیت تولید یک هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز راه‌اندازی شده است.

عبدالحمید حمزه‌پور هزینه هر مترمکعب آب، پروژه آب‌شیرین‌کن را ۱۱ هزار تومان دانست و بیان کرد: فروش هر مترمکعب آب بسیار اندک است که قابل قیاس با هزینه تمام شده نیست.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا تولید می‌شود خاطر نشان کرد: پروژه‌های آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۱۳۰ هزار مترمکعب در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجرا است که با تکمیل آنها مشکلات شهرها و روستاها در تأمین اب شرب برطرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افتتاح فاز نخست آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب و ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر در آینده نزدیک خبر داد و خاطر نشان کرد: پروژه آب‌شیرین‌کن ۲۸ هزار مترمکعب سیراف – جم به‌زودی افتتاح و وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

حمزه‌پور اضافه کرد: پروژه آب‌شیرین‌کن شیف به‌عنوان دومین سایت روستایی استان بوشهر محسوب می‌شود که دیگر پروژه‌ها بر اساس برنامه زمانبندی تکمیل و افتتاح می‌شود.