حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده درخطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرعباس افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب امروز جمعه در گفت وگوی مستقیم با مردم به مناسبت حماسه ۱۹ دی از رسانه ملی تاکید کردند؛ نباید این حماسه و حماسه‌های مشابه  نظام و انقلاب ایران اسلامی دچار تحریف و فراموشی شوند و […]

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده درخطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرعباس افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب امروز جمعه در گفت وگوی مستقیم با مردم به مناسبت حماسه ۱۹ دی از رسانه ملی تاکید کردند؛ نباید این حماسه و حماسه‌های مشابه  نظام و انقلاب ایران اسلامی دچار تحریف و فراموشی شوند و دشمنان آن را مصادره کنند.

وی بیان داشت: همه دلسوزان به نظام و انقلاب اسلامی باید با حماسه‌های انقلاب آشنایی پیدا کنند و با روشنگری این گونه حماسه‌ آفرینی‌ها به آیندگان، مجال فرصت را از دشمنان بگیرند.

امام جمعه بندرعباس همچنین ضمن تسلیت ایام فاطمیه اول و دوم اظهارداشت: عطر دلنشین وجود مقدسه حضرت زهرا(س) امروز فضای جامعه ما را معطر کرده است.

شهید سلیمانی الگویی برای همه نسل‌ها شد

امام جمعه بندرعباس همچنین با اشاره به سالگرد شهادت شهید سلیمانی سردار دلها اظهارداشت: هرچه از این شهید بزرگوار بگوییم باز کم گفته‌ایم، چرا که ایشان یک فرد نبود بلکه تبدیل به یک مکتب و الگویی برای همه نسل‌ها شدند.

عبادی زاده تصریح کرد: اگر امروز از شهید سلیمانی سخن می‌گوییم به خاطر این است ایشان همواره درزمان جوانی و میانسالی پای مبارزه و جهاد بودند و دست از این کار خود برنداشتند.

آثار علمی علامه مصباح یزدی برای نسل جوان راهگشاست

وی همچنین ضمن تسلیت ارتحال ملکوتی آیت الله مصباح یزدی بیان داشت: ایشان عالمی ربانی بودند که شخصیت دینی وعلمی شان همچون دیگر عالمان دینی در زمان حیاتشان برای برخی‌ها ناشناخته بوده و حتی برخی دست به تخریب شان زدند اما بعد از ارتحالشان، بسیاری از مردم با شخصیت و آثار این عالم وارسته آشنا شدند.

نماینده ولی فقیه درهرمزگان گفت: آثار علمی و دینی شهید مطهری و علامه مصباح یزدی می‌تواند برای نسل جوان ما راهگشا باشد.

راه اندازی صنعت تبدیلی درهشتبندی میناب یک ضرورت است

امام جمعه بندرعباس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر هفته گذشته به بخش توکهور و هشتبندی میناب اظهارداشت: باتوجه به اینکه این بخش به عنوان قطب کشاورزی هرمزگان شناخته شده است لذا راه اندازی صنعت تبدیلی در این منطقه یک ضرورت تلقی شده که باید به صورت جدی در دستورکار مسوولان بویژه جهادکشاورزی قرار گیرد.

عبادی زاده ضمن قدردانی از یکی از جوانان این منطقه (هشتبندی میناب) که اقدام به راه اندازی گلخانه آب کشت (هیدروپونیک) کرده که علاوه بر کاهش آب و سموم و آفت محصولات، درآمد زایی بالایی نیز دارد، از سازمان جهادکشاورزی هرمزگان خواست از این گونه طرح‌ها حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم منطقه توکهور و هشتبندی میناب دل نگران مساله راهشان هستند، تاکید کرد: ۲ مسیر منطقه سیاهو به بندرعباس وهشتبندی به میناب از راه‌های خطرناک و مرگ‌بار هرمزگان به شمار می‌رود که می‌طلبد مسوولان برای جلوگیری از تلفات جانی بیشتر در این جاده‌های مرگ، چاره اندیشی کنند.

فعالان حوزه دریایی سفارش‌های تعمیر وساخت کشتی را به ایزوایکو بسپارند

نماینده ولی فقیه درهرمزگان همچنین با اشاره به بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) گفت: امروز «هنر ما می‌توانیم» در این صنعت به خوبی قابل مشاهده است و این مجتمع در زمینه ساخت و تعمیر انواع شناورهای کوچک، متوسط و بزرگ و سازه‌های دریایی به خوداتکایی رسیده است.

عبادی زاده از فعالان حوزه دریایی خواست: سفارش‌های تعمیر و ساخت شناورهای خود را به این مجموعه صنعتی داخلی بسپارند تا علاوه بر حفظ فرصت‌های شغلی و عبور از شرایط دشوار اقتصادی و تحریم‌ها، این صنعت روز به روز پررونق تر شود.