به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی صفری صبح سه شنبه در بازدید از پروژه‌های آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناوه، ضمن تقدیر از تلاش‌های مجموعه منابع طبیعی شهرستان و اداره کل استان و پیمانکار و مشاورین پروژه‌ها گفت: فواید این پروژه‌ها برای استفاده عموم مردم است و باید در تکمیل آنها تسریع شود […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی صفری صبح سه شنبه در بازدید از پروژه‌های آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناوه، ضمن تقدیر از تلاش‌های مجموعه منابع طبیعی شهرستان و اداره کل استان و پیمانکار و مشاورین پروژه‌ها گفت: فواید این پروژه‌ها برای استفاده عموم مردم است و باید در تکمیل آنها تسریع شود و در اسرع وقت برای استفاده عموم به اتمام برسد.

فرماندار گناوه گفت: پیگیری تأمین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه‌های آبخیزداری شهرستان گناوه در دستور کار قرار گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه بیان کرد: مزایای پروژه‌های آبخیزداری، کنترل سیل و رسوب به منظور جلوگیری از تخریب زمین‌های کشاورزی پایین دست و راه‌های دسترسی روستاها و همچنین تغذیه آب‌های زیرزمینی است.

زبیده دهداری اظهار داشت: پروژه دره رجدون در سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ توسط شرکت مهندسین مشاور طرح آبگستر جنوب مطالعه شده است که در این پروژه ۵ سازه طراحی شده است.

اعتبارات تکمیل پروژه‌های آبخیزداری شهرستان گناوه تامین شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه افزود: از این پنج سازه طراحی شده پروژه دره رجدون، سازه شماره یک آن در سال ۱۳۹۷ شروع به عملیات اجرایی شد ولی به علت عدم تأمین اعتبار پروژه در ۸۰ درصد باقی ماند و در سال ۱۴۰۰ مجدداً برای اجرا به مناقصه رفت که بند تکمیل نشده به اتمام رسید و آماده بهره برداری است.

وی یادآور شد: حجم آبگیری این پروژه سالانه ٢٨٠ هزار متر مکعب آب است.

دهداری بیان کرد: پروژه رجدون شماره دو، با ظرفیت حجم آبگیری سالانه ١٤٠ هزار متر مکعب است که در حال حاضر به علت عدم تأمین اعتبار تعطیل شد که پیگیر تأمین اعتبارات آن هستیم.

وی ادامه داد: پروژه دره گپ نیز در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت مهندسین مشاور طرح آبگستر مطالعه شد که پس از نقشه برداری حجم آبگیری بالای یک میلیون مترمکعب در سال محاسبه شد.

و ی گفت: این پروژه هم اکنون در حال اجرا است.